Исхрана

Током целодневног боравка деца добијају три оброка: доручак, ужину и ручак. Почев од 16. фебруара 2020. године, оброке за децу установе припрема Лука Славковић у његовом новоотвореном кетерингу. Као и до сада, контролу исправности оброка редовно врши Завод за јавно здравље. Води се рачуна о томе да деца за доручак добијају разне врсте житарица: раж, хељду, пшеницу целог зрна.

Нека деца по потреби добијају посебан оброк (алергије на поједине намирнице, посна храна…).

Храна је увек свежа, укусна, кувана од сезонских намирница, прилагођена потребама мале деце. Припрема се од свих врста житарица, пилећег, ћурећег, јунећег, телећег меса, рибе и разноврсног поврћа. Изузев млека и млечних производа деца не добијају индустријске производе било које врсте. Саставни део дечјих оброка су велике количине сезонског воћа и разноврсних салата.

Млеко и млечни производи се набављају од млекаре „Моравица“ из Ариља. Производи ове компаније праве се од млека сакупљеног у златиборском округу, под будним оком технолога, без адитива и додатака хемијске индустрије.

Грицкалице и слаткиши се не конзумирају. 🚫

Наш циљ је да дете у вртићу свакога дана добије здрав оброк и стекне здраве навике у исхрани. 🥦

Санкање на Руднику и скијање на Копаонику за предшколце и ђаке! Рок за пријављивање 15.11.2020.