Информације о упису

У зависности од броја слободних места у групама Предшколске установе „Гимназион“ упис деце врши се током читаве године.

За упис је потребно следеће:

🌼 Први информативни разговор са родитељима обавља се ван радног времена Установе, уобичајено око 17 часова после подне.

🌼 Установа са родитељима корисницима услуга потписује Уговор о дневном боравку.

🌼 Датум поласка детета у Установу договара се у сваком појединачном случају, при чему се води рачуна о томе да се обезбеде максимално повољни услови за адаптацију новог детета. На пример: не узимају се двоје нове деце у истом дану,  избегавају се последњи радни дани у недељи, празничне паузе, дани када се дешавају ванредне активности у вртићу, као што су летовања, зимовања, излети, манифестације, одсутност радника који ће стално бринути о детету.

🌼 Процес адаптације у вртићу „Гимназион“ је специфичан и усклађен са постојећим условима живота и рада. По потреби се, у договору са родитељима, мења и прилагођава детету које полази у вртић.

🌼 У вртић може кренути само здраво дете и документацију о томе родитељи доносе од надлежног педијатра.

🌼 Сваки наредни корак у поступку адаптације детета договара се са родитељима и прилагођава сваком детету индивидуално.

Субвенције града Чачка

Од 2015. године град Чачак почео је да субвенционише дневни боравак деце и у приватним предшколским установама. С обзиром на то да је наша установа тада већ била акредитована, наши тадашњи корисници, а и сви будући, су остварили право на повлашћену цену дневног боравка деце.

Санкање на Руднику и скијање на Копаонику за предшколце и ђаке! Рок за пријављивање 15.11.2020.