26. – 30.октобар – Златна јабука

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 26. ДО 30. ОКТОБРА 2020. ГОДИНЕ

НЕДЕЉНА ТЕМА: ЈЕЖ

ПОНЕДЕЉАК: енглески језик: Unit 1: At school; Lesson 1: sun, smile; open, close – 9,30 – 10
Деца су изразила жељу да разговарамо о јежевима, отуда замисао да се боље упознамо са њиховим изгледом, стаништем, исхраном, врстама, да откријемо зашто су њихове бодље важне, да ли су они корисни или не
Прича пред спавање: “Златокоса и три медведа”

УТОРАК: Песма “Јежева кућица” Бранка Ћопића коју ћемо најпре прочитати, а након читања издвојити најзанимљивије детаље, разговарати о особинама главних ликова који се у песми помињу.
Након шетње направићемо и биоскоп у коме ћемо одгледати кратак анимирани филм “Јежева кућица”
Прича пред спавање: “Деда и репа”

СРЕДА: енглески језик: Unit 1: At school; Lesson 2: stand up-sit
down; pencil, pen, book – 9,30 – 10
Позоришна представа у вртићу “Кварна фарма”
Од различитих материјала и плодова (картон, лишће, чачкалице, тракице, кромпир…) правимо јежеве и на тај начин вежбамо фину моторику
Прича пред спавање: “Мишја скупштина”

ЧЕТВРТАК: Особине материјала, у шетњи прикупљамо различите јесење плодове и доносимо од куће (лишће, гране, маховину, каменчиће, кестење, лешнике, орахе, кестење, жиреве) и у соби правимо истраживачки центар, опипавамо плодове и покушавамо да одредимо да ли су мекани, храпави, бодљикави, тврди, глатки.
Правимо скупове и међусобно их упоређујемо
Прича пред спавање: “Свитац тражи пријатеља”

ПЕТАК: Деца у улози глумаца – правимо позориште у којем ће деца вежбати своје глумачке способности у представи “Јеж и лисица”
Прича пред спавање: “Палчица”