11. – 15. мај

ШЕТЊА КРОЗ ПРИРОДУ

Предходне недеље сте имали задатак да разговарате и учите о инсектима. Зато ћемо ову недељу посветити њима, шетаћемо кроз парк и посматрати бубе и инсекте. Такође ћемо организовати игре на отвореном, као и разне друге активности које можемо да реализујемо у природи ако време буде лепо. Неке од активности су сакупљање каменчића и цртање по њима, брање цветова и лишћа за хербаријум, прављење венчића и друге ликовне активности.

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње разгибавање

Разговарамо о вирусу “Корона”, како да се штитимо и зашто је то важно. Обнављамо како се правилно руке перу и колико често, учимо како се понашамо да бисмо се заштитили у вртићу.

Утврђивање песме “У гостима”

“У ГОСТИМА”, ДЕСАНKА МАKСИМОВИЋ

свирачица буба,

из оближњег жбуна

запевала жуна.

Шетамо са децом кроз парк и посматрамо инсекте.

Покрета игра: “Пролећно коло”

Прича за спавање: “Kраљ лавова”

УТОРАК: Јутарње разгибавање

Одлазимо у шетњу кроз парк и до атлетске стазе (беремо цветиће и листове)

Групни хербаријум – сакупљене биљке и цветове стављамо у хербаријум и пратимо шта се дешава са биљком из дана у дан

Венчићи од цвећа – плетемо венчиће од цвећа које смо набрали у парку

Прича за спавање: “Бамби”

СРЕДА: Јутарње разгибавање

Полигон спретности – одлазимо у шетњу до атлетске стазе и носимо лопте, чуњеве, ластиш, обручеве. Правимо полигоне. Децу делимо у више група по прописаним правилима. Свако дете ће бити на одређеном растојању. Једна група ће имати задатак са ластишом, друга да обара чуњеве, трећа шутирањем да убаци лопту у обруч. Све игре ћемо организовати тако да деца буду удаљема једна од других и да свако дете има своју лопту или било који други реквизит, можемо спровести све мере безбедности и растојања пошто имамо мањи број деце у групама

Прича за спавање: “Аладин”

ЧЕТВРТАК: Јутарње разгибавање

Шетња до реке – сакупљамо каменчиће, цртамо по њима фломастерима

Прича за спавање: “Снежана и седам патуљака”

ПЕТАК: Јутарње разгибавање

Прича у природи – у шетњу носимо књиге, сликовнице. Децу ћемо распоредити да седну на прописаном растојању. Читаћемо им бајке и приче које они буду желели. Причаћемо о природи, пролећу, и сл.

Прича за спавање: “Успавана лепотица”