2. – 6. март

НАШИМ ДАМАМА, ДРАГИМ МАМАМА

Ову седмицу ћемо посветити нашим мамама. Разговараћемо са децом о томе ко је њих родио. Свако ће имати задатак да своју маму опише, да каже како се она зове.

Заједно са татама правимо честитке за 8. март. Понудићемо им различите материјале како би честитке биле лепе и по жељи деце.

Учимо рецитацију:

Маме су праве даме“

Мама пере, мама кува,

мама своју децу чува,

мама меси, мама храни,

мама своју децу брани.

Мама као сунце греје,

у животу мама све је.

Маме су праве даме,

рађају принчеве лепотане!

Маме су праве царице,

рађају принцезе лепотице!

Пројектно планирање: „Тиха књига моје групе“

Са децом смо већ израдили неке странице књиге и тако смо почели да правимо нашу књигу и да пројекат приводимо крају. Свако дете је имало задатак да за потребе књиге нацрта своју породицу. Деца су одушевљено прихватила тај задатак и објашњавали су кога су нацртали.

У другом делу књиге ћемо да направимо нашу вртићку бајку коју ћемо заједно да илуструјемо. Представићемо један дан у вртићу путем илустрација. Осмислићемо текст заједно са децом, почећемо од тога како деца устају код куће, спремају се и долазе у вртић, где их чекају многобројне обавезе.

Музичко забавиште: упознајемо музику разних народа – среда