13. – 17. јануар

ИГРЕ БАЛОНИМА И ЛОПТАМА

Спремићемо деци балоне разних боја и величина, које доносимо у вртић и дувамо пред њима. Потенцирамо да деца примете разлику у тим балонима, да именујемо боје заједно. Дајемо им један по један, и почињемо игру добацивања. У игру можемо убацити и лопте. Уочаваћемо разлику између балона и лопти. Показиваћемо деци да лопта може да се котрља лако, док би балон више скакутао него што би се котрљао. Балоне ћемо оставити у соби за свакодневну игру.

Сваки дан би могли да мењамо боје балона, и понављамо старе боје. Прошириваћемо боје све док је деци интересантно да погађају. Можемо се са децом играти тако што им бацимо балон, а они да погоде одређену боју. Форсираћемо да погађају појединачно, а затим могу да понове сви заједно.

Разговарамо са децом како су провели Нову годину, Божић. Шта су радили. Разговарамо о обичајима током свих ових празника, шта све треба да радимо, шта су они радили, и сл.

Правимо од папира Снешка белића. Лепимо вату на облик Снешка који ћемо изрезати за свако дете.

Музичко забавиште: слушање музике – среда