30. септембра – 4. октобра

ЈЕСЕЊЕ ДРВО

Разговарамо са децом о јесени, о променама које се дешавају око нас. Питамо их какво је сада дрвеће и лишће на њему, причамо како лишће мења боју и опада са дрвећа. Потом предлажемо деци да осликамо наше шарено јесење лишће, којим ћемо украсити јесење дрво.

За свако дете ћемо припремити бели папир, темпере (црвену, жуту, зелену) и четкице. Васпитач ће деци четкицом наносити боју на дланове и подстицаће их да на папиру остављају њихове отиске. Током активности ћемо коментарисати са децом какво је боје ,,лишће” и посматраћемо како се боје мешају и преливају. На осликано лишће црним фломастером ћемо додати дршке и мреже.

Када лишће буде готово позваћемо децу да украсе јесење дрво које је унапред припремљено (нацртано на хамеру). Свако дете ће свој лист качити на дрво, а дрво ћемо као заједнички рад изложити у ходнику.

Кроз ове активности подстичемо развој дечјег говора, богатимо дечја знања, подстичемо код деце вештине како паралелне тако и заједничке игре.

Музичко забавиште – среда