Субвенције града Чачка

Од 2015. године град Чачак почео је да субвенционише дневни боравак деце и у приватним предшколским установама. С обзиром на то да је наша установа тада већ била акредитована, наши тадашњи корисници, а и сви будући, су остварили право на повлашћену цену дневног боравка деце.

Како да остварите право на повлашћену цену вртића у Чачку?

Први услов да би неко дете остварило право на субвенцију јесте да има пребивалиште на територији општине Чачак.

Други услов је да сте учествовали на конкурсу за упис деце у обе државне предшколске установе: ПУ „Моје детињство“ и ПУ „Радост“, на основу чега можете добити одбијеницу.

Одбијенице се пишу када се заврши конкурс за пријем деце. Потребно је да одете до управа ове две установе и затражите да Вам издају овај документ:

🌼 ПУ „Моје детињство“ – улица Немањина 60, вртић Мали капетан;
🌼 ПУ „Радост“ – улица Булевар Вука Караџића бб, вртић Сунце.

Сва остала потребна документа добићете у ПУ „Гимназион“.

Попуњен захтев и пратећа документа се предају на писарницу општине, након чега добијате решење о субвенцији за текућу радну годину (од 1. септембра до 31. августа). За сваку наредну радну годину морате обновити захтеве у чему Вам помаже управа ПУ „Гимназион“.

Више информација о конкурсима у државним предшколским установама можете пронаћи на њиховим интернет презентацијама: