Санкање на Руднику ПРЕДШКОЛЦИ

Credits for the picture above

• Термин: 12. – 22. јануар 2021. год.
  • Пријављивање најкасније до: 15. новембра 2020. год.
  • Цена: 18.000 динара
  • Плаћање у четири месечне рате: новембар, децембар, јануар и фебруар

На Руднику ћемо бити од 12. до 22. јануара. Наручили смо доста снега.

Надамо се да нас епидемиолошка ситуација у земљи неће спречити да уживамо у зимским радостима, као претходних година.

Рудник је изузетно леп. Он је права ваздушна бања коју посећују деца и спортисти.

Читаво једно брдо је само наше.

На њему можемо да уживамо од јутра до мрака далеко од гужве и градске вреве.

Неке од стаза за шетњу последњих година постале су атракција којој се деца радују.

Најлепше је кад одемо до торова газда Радише и пронађемо јагањце старе три, седам или десет дана.

Велелепна црква на врху брда у насељу Рудник је удаљена таман колико можемо у зимским условима да пешачимо.

Игралиште у центру насеља је такође привукло пажњу деце и васпитача.

На Руднику не може да нам буде хладно.

Свака шетња је стрмо низбрдо, а онда узбрдо, па тако ојачамо ногице и добро се загрејемо.

У подне је ипак најлепше. Тада сунце огреје, а снежно белило засија у пуном сјају.

Једна вила је за оне који не спавају током дана, друге две заузму “спавачи”.

Домаћу атмосферу подгрева шпорет који ложимо цепаницама које некада морамо сами, заједничким снагама да донесемо из шупе.

Понекад се пробудимо и видимо да нас је снег затрпао.

Зато одмах после доручка направимо радну акцију приношења огрева, чишћења снега и уређења дворишта.

Протеклих година градили смо игло који је служио за игру и великим и малима.

У једном кутку воћњака од грања и снега, свакога дана, мало по мало, правили смо кућицу за змију звечарку.

Прошле зиме на ободу шуме започели смо изградњу кућице за зеку.

Планирамо да је ове зиме завршимо.

Сви који желе да нам се придруже наке се одмах јаве, како бисмо им сачували место

Санкање на Руднику и скијање на Копаонику за предшколце и ђаке! Рок за пријављивање 15.11.2020.