02. – 06.новембар – Јарац живодерац

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 2. ДО 6. НОВЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

ПРОЈЕКАТ: ТЕЛО ДИНОСАУРУСА

ПОНЕДЕЉАК: Упознавање околине: Диносаоруси (разговарамо о диносаорусима, врстама, начину живота, исхрани, деловима тела. Посматрамо скелет и упоређујемо разлику међу њима)
Рад у часопису Крцко
енглески језик: Unit 2: My school friends- on/under, up/down –
10 – 10,30

УТОРАК: Гледамо документарни филм о диносаорусима
Цртамо омиљеног диносаоруса

СРЕДА: Од различитог ликовног материјала правимо различите врсте диносаоруса (исте правимо од теста, оригами техником или мозаик техником)
Рад у радним листовима Могу лепо да пишем – правилно писање различитих симбола
енглески језик: Unit 2: My school friends- numbers 1-5, colors
red, yellow and blue – 10 – 10,30

ЧЕТВРТАК: Занимљива математика: Упоређујемо разлику између диносаоруса, посматрамо величину, тежину, висину, одређујемо положај диносаоруса на фотографијама
Рад у радним листу из математике: Релације изнад – испод
Читамо различиту литературу о диносаорусима

ПЕТАК: На слово, на слово Б (набрајамо предмете, имена, животиње које почињу, које се завршавају или садрже у себи дато слово. Тражимо слово у називима диносаоруса)
Записујемо ново слово
Физичко васпитање: Вежбе за развој свих мишића
Такмичимо се у прелажењу одређених препрека тако што ћемо ходати као диносаоруси