28.септембар – 02.октобар – Златоруни ован

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 28. СЕПТЕМБРА ДО 2. ОКТОБРА 2020. ГОДИНЕ

ТЕМА: РИНГЕ, РИНГЕ, РАЈА!

У протеклим недељама деци смо организовали разне игре у којима су васпитачи углавном били усмерени на свако ново дете појединачно. У циљу социјализације деце ове недеље организујемо разне покретне игре у које ће бити укључена сва деца. Децу ћемо упућивати на међусобну сарадњу и учити их заједничкој игри.

Организоваћемо игру “Ринге, ринге, Раја!”. Васпитач позива децу, помаже им да се ухвате за руке и направе круг и започиље игру уз певање:

“Ринге, ринге, Раја,
дошо чика Паја,
па појео јаја,
једно јаје мућ, а сва деца чуч!”

Игру понављамо више пута све док траје интересовање деце уз стални подстицај да се игри прикључи што више деце из групе.

Игра “Вијугаво трчање” – Васпитач доноси вијачу за коју се деца хватају истом руком. Васпитач стоји на челу колоне и позива децу да га прате. Креће се по соби уз лагано вијугаво ходање или трчање.

И даље, током и ове недеље пред спавање деци певамо успаванке.

“Нани, нани, лутко спи,
ја ћу теби певати.