21. – 25.септембар – Баш Челик

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 21. ДО 25. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

НЕДЕЉНА ТЕМА: “ЗНАМЕНИТОСТИ СУБОТИЦЕ”

ПОНЕДЕЉАК: Јутарња гимнастика
Разговарамо са децом о Суботици (истражујемо како је Суботица добила име, колико је удаљена од Чачка, близу које државе се налази, учимо да је близу границе са Мађарском, причамо којим се језиком говори, који народи живе, који се новац користи, како изгледа грб и која је регистарска ознака СУ)
На хамеру цртамо границе Србије, затим лоцирамо Чачак, а потом Суботицу
Покретна игра: ” Шири, шири везени пешкири”
Прича: “Храбра Мерида”

УТОРАК: Јутарња гимнастика
Деца су имала задатак да код куће са родитељима истраже које су знаменитости Суботице. Спремићемо фотографије знамеменитости, које ћемо лепити на хамер, сваку слику ћемо описати и рећи нешто о свакој знаменитости. Слике ћемо залепити на хамер, на коме смо нацртали границе Србије. Испод сваке слике исписаћемо назив.
Покретна игра: “Између две ватре”
Прича: “Џек и пирати из Недођије”

СРЕДА: Јутарња гимнастика
Ликовна активност: Деца цртају знаменитости из Суботице коју они сами одаберу. И боје дрвеним бојама
Игра: “Погоди која је реч у питању” (разбрајалицом изаберемо дете које ће да задаје реч. Затим дете које задаје реч, наводи другу децу асоцијацијама да погоде о којој се речи ради)

ЧЕТВРТАК: Обнављамо све што смо до сада научили о Суботици. Деци пуштамо Мађарску музику која се слуша у Суботици.
Графомоторичке вежбе у свескам: испрекидана права и испрекидана изломљена линија
Прича: “Бамби”

ПЕТАК: Јутарња гимнастика
Упоређујемо рељеф Суботице и Чачка. Деци показујемо слике предела из Суботице и Чачка, затим их упоређујемо и лепимо на пано