14. – 18.септембар – Златоруни ован

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 14. ДО 18. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

ТЕМА: ЕЦИ – ПЕЦИ – ПЕЦ

Претходних недеља са децом смо свакодневно певали ташунаљке и цупаљке које су нам омогућавале да са новом децом остваримо пријатне контакте, опустимо их, умиримо и створимо лепу атмосферу у групи. Пошто су деца јако лепо сарађивала у тим играма одлучили смо да се ове недеље надовежемо на сличну тему и са децом певамо бројалице.

Бројалице су песмице чији се текст ритмично изговара. Помажу деци да граде свој осећај за ритам. Обично је карактеристичан последњи слог који служи да се изабере неко дете за посебан задатак.

“Еци, пеци, пец,
ти си мали зец,
а ја, мала препелица,
еци, пеци, пец!”

Ми ћемо деци постављати једноставне задатке, које ће желети и моћи да изврше без већих потешкоћа. На пример: Дођи да те загрлим.
Пошаљи пољубац. Где је лутка?

Свакодневно пред поподневни одмор певамо успаванке.

“Нуна, нуна, нунача,
слатка с медом погача,