07. – 11.септембар – Златоруни ован

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 7. ДО 11. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

ТЕМА: ХОП, ЦУП, НА КАЛУП…

Ове недеље настављамо са активностима и играма које су усмерене пре свега на нове чланове групе. Све активности које организујемо и даље ће имати за циљ стварање позитивне климе и пријатне атмосфере у групи. Игре ћемо изводити тако што ће се васпитачи усмеравати на децу појединачно, тако да ће свако дете добијати пуну пажњу васпитача а опет све у циљу лакшег прихватања и прилагођавања деце на вртић.

Претходне недеље смо са децом певали различите ташунаљке, а ове недеље пажњу поклањамо цупаљкама.

Цупаљке су ритмичке песмице намењене најмлађима. Изговарају се уз ритам и праћене су одговарајућим покретима цупкања док се дете држи на крилу или колену.

“Цуцу, роде па роде,
Ујак бере јагоде.
Јагоде су румене
Кано ружа у мене;
Јагоде су слатке,
Јеле би и патке;
Гле, како су зинуле,
Не бил` коју скинуле!”

Због великог дечијег интересовања, настављамо и свакодневно певање успаванки пред спавање. Успаванке нису обичне песме, глас одрећене фреквенције, топлота тела, ритам дисања, дах, све то утиче на емоционални и физички развој малишана.

“Тихо ноћи, моје злато спава
блиједи месец небом обасјава
тихо појте малени славуји
да се моје злато не пробуди.”

СРЕДА: Позоришна представа у вртићу на отовреном