07. – 11.септембар – Златна јабука

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 7. ДО 11. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

НЕДЕЉНА ТЕМА: ВОЗ

ПОНЕДЕЉАК: Разговарамо о превозним средствима, групишемо их по начину на који се крећу (копнени, водени , ваздушни…).
Акценат Стављамо на возове, њихов изглед, куда се крећу.
Читамо причу о чувеној Шарганској осмици, о возу Ћири…
Прича ред спавање: “Султан и сир“

УТОРАК: Читамо причу “Мистерија у возу “ и откривамо који су се то ликови упознали током једне узбудљиве вожње у возу и откривамо кроз какве су авантуре прошли заједно.
Прича пред спавање:“Срећа је ћудљива“

СРЕДА: Правимо макету железничке станице, возова. Користимо стиропор, колаж папир, чепове од флаша, кутије, дрвене штапиће
Позоришна представа на отвореном у вртићу
Прича пред спавање: „Куле у ваздуху“

ЧЕТВРТАК: Наше замишљено путовање возом. У соби постављано столице које ће представљати седишта у возу, делимо улоге путника и кондуктера, делимо возне карте. Деца седају на своја места и крећемо на замишљено путовање возом.
Свако дете преноси осталим шта је све видело током нашег путовања
Прича пред спавање: „Зец и сир“

ПЕТАК: Решавамо задатке у којима се возови крећу различитим путањама, деца имају задатак да пронађу путању којом ће воз најпре стићи до железничке станице. Понуђена су различита превозна средства, а деца имају задатак да пронађу које превозно средство не припада датој групи
Прича пред спавање: “Дрво заштитник“