07. – 11.септембар – Зизилеја

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 7. ДО 11. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

ИГРЕ НА ОТВОРЕНОМ

ПОНЕДЕЉАК: Музички кипови – деца плешу уз музику, када музика престане деца се не померају. Ко се помери испада из игре, а последње дете које остане је победник
Прича пред спавање: ,,Огромна репа”

УТОРАК: Топло-хладно – сакрићемо играчку у дворишту вртића.
Једно дете ће тражити играчку. Ако се налази предалеко од играчке васпитач ће рећи хладно, што се више буде приближавало играчки васпитач ће говорити топлије, топлије… итд.
Прича пред спавање: ,,Три јарца дрекавца”

СРЕДА: Глуви телефони – деца седе у полукругу, прво дете у реду ће смислити неку реч коју ће шапнути детету до себе, и све тако до краја реда. Последњи у реду ту реч треба да изговори наглас
Позоришна представа у вртићу на отвореном
Прича пред спавање: ,,Паук, зец и месец”

ЧЕТВРТАК: Ћорава бака – марамом покривамо детету очи да не би ништа видело. Деца ће то дете завртети неколико пута и пустиће ,,баку” да их тражи. Када ,,бака” ухвати неко дете покушаће да погоди ко је то. Ако погоди, то дете је следећа ,,ћорава бака”
Прича пред спавање: ,,Немам времена”

ПЕТАК: Шири, шири везени пешкири – деца ће стати у круг и држаће се за руке певајући песмицу. Чије се име изговори на крају песмице то дете се окреће ка спољашњој страни круга.
Песма се пева док се сва деца не окрену, тј. док сви не буду окренути леђима. Након тога се сви враћају у почетну позицију
Прича пред спавање: ,,Краљ петао”