07. – 11.септембар – Међедовићи

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 7. ДО 11. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

ПОРОДИЦА

Дошао је 1. септембар, већина деце је кренула у вртић поново. Сви су помињали родитеље, браћу, сестре, како су кренули у школу… Током слободних активности, деца су цртала углавном своје родитеље, браћу, сестре… Отуда идеја да разговарамо о нашим породицама. За почетак ћемо са децом разговарати о томе ко чини њихову породицу. Свако ће имати задатак да именује и наброји ко чини његову породицу.
Тражићемо им да од куће донесу једну породичну фотографију.
Правићемо кућице и те фотографије лепити у кућице.

НЕДЕЉНА ТЕМА: ОВО САМ ЈА

ПОНЕДЕЉАК: јутарње разгибавање
Рецитација: „Ја сам ја“

Мама каже злато моје,
очи су нам исте боје.
А татин је главни штос
да ја имам његов нос.
Ој лепото бабина,
јуначино дедина.
Моја памет каже тетка,
и све тако испочетка.
Видите из ове приче,
сви би да на мене личе.

Прича за спавање: „Велики и мали Никола“

УТОРАК: јутарње разгибавање
„Како ја видим себе“ – деца ће добити задатак да на једном папиру нацртају себе. Осталој деци ће показати тај папир и објаснити шта су то нацртали (каква је коса, које боје је гардероба и сл.)
Прича за спавање: “Принцеза на зрну грашка“

СРЕДА: јутарње разгибавање
„Ја сам ја“ – деца ће редом излазити и представљати се. Стаће испред огледала и говорити какве имају очи, боју косе.
Представиће се како изгледају пред децом из групе
Позоришна представа у вртићу на отвореном
Прича за спавање: „Царево ново одело“

ЧЕТВРТАК: јутарње разгибавање
Разговарамо са децом о датумима рођења. Причаћемо са њима да ли знају у ком су месецу рођени, да ли су разговарали са родитељима о томе.
Ликовна активност: Правимо рингишпил са датумима рођења.
Деца ће нам помоћи да украсимо наш заједнички рад на ком ће писати сви наши датуми рођења
Прича за спавање: „Богаташ и Голијин син“

ПЕТАК: јутарње разгибавање
Басна „Лисица и гавран“ – обрада басне, читамо басну, разговарамо и извлачимо поуку из ње