07. – 11.септембар – Јарац живодерац

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 7. ДО 11. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

ТЕМА: ОСЕЋАЊА

ПОНЕДЕЉАК: Упознавање околине: Осећања (разговарамо о нашим осећањима, уочавамо изразе наших лица за свако осећање, препознајемо иста осећања код других особа, подстичемо децу да именују своја осећања)
Точак осећања (дете заврти точак осећања и има задатак да изразом лица и покретом покаже осећање које је приказано на
слици)

УТОРАК: Ликовна култура: Од различитог ликовног материјала правимо знакове осећањима
Читамо причу „Зечица Тина путује на зимовање“ – Николета Новак

СРЕДА: Обрада песме „ Храбро дете“ – Момчило Тешић
Илустрација најзанимљивијих делова песме
Позоришна представа у вртићу на отвореном

ЧЕТВРТАК: Занимљива математика: Релације ВЕЛИКО – МАЛО (уочавамо разлику између великих и малих предмета, класификујемо предмете према задатом критеријуму – величини)

ПЕТАК: Јутарња гимнастика – вежбе за развој свих мишићних група Решавамо задатке у радном листу (деца наводе ситуације када су у животу били љути, уплашени, тужни или срећни. У празна поља уписујемо одговарајуће знакове).