31.август – 04.септембар – Златоруни ован

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 31. АВГУСТА ДО 4. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

ТЕМА: ТАШИ, ТАШИ

Због најављеног прикључивања нових чланова у нашу васпитну групу, васпитачи су одлучили да се у наредном периоду баве активностима и играма које ће новим другарима олакшати привикавање на нову средину и окружење.
У нашој радној соби, као и у групи ћемо правити пријатну, топлу и ведру атмосферу да би нова деца имала пријатан утисак добродошлице. Пуштаћемо лагану, опуштајућу музику, у соби ћемо направити кутке где ће деца моћи да се осаме ако им то буде потребно.
Новој деци ћемо пружати што више пажње усмеравајући се на свако дете појединачно. Седећемо уз њих уз лагано и опуштајуће миловање и често певање ташунаљки:

Таши, таши, моје луче,
иде баба по унуче,
из далека прстом пружа,
ено моја Ружа!
Таши, таши, Ружице,
нека бриде ручице,
кад су деца весела!

Уз лагане покрете пљескаћемо рукама и подстицаћемо децу да се и она што више укључе. У циљу прављења што опуштеније и пријатније атмосфере у групи деци пред спавање певамо успаванке:

Спавај, спавај, душо мила,
ти си данас вредна била,
спавај, спавај, луче моје,