17. – 21.август – Златоруни ован

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 17. ДО 21. АВГУСТА 2020. ГОДИНЕ

НЕДЕЉНЕ ТЕМАТСКЕ АКТИВНОСТИ: РИБИЦЕ

Са децом листамо сликовнице животиња из мора. Разгледамо слике и покушавамо и подстичемо децу да именујемо њима познате животиње са слика риба, рак и сл.
Прича пред спавање: “Мала сирена“
Деци предлажемо да направимо рибице. Васпитачи припремају темпере, четкице, тупфере и шаблоне акваријума исечене од хамера.
Са децом најпре разговарамо о рибама. Где живе? Шта имају на телу? Како се крећу и сл. Пеиказујемо слике различитих врста риба, описујемо како оне изгледају, којих су боја, шара и облика. Потом деца темперама помоћу четкица боје тупфер, а затим на њега додајемо очи и пераја и свако дете своју рибицу лепи на акваријум.
Са децом читамо „Рибице бројалице“:

“Рибица”
Једна риба мала
пливати је стала.
Пливала је цели дан,
скочила из мора ван.
Хајде рибо мала ти
иди даље пливати,
а у лето ја ћу доћ
пливаћемо целу ноћу.

Понављавамо више пута и подстичемо децу, па поједине речи изговарају заједно са нама.
Прича пред спавање: “Рибар и његова жена”