27. – 31.јул – Међедовићи

РАСПОРЕД АКТИВНОСТИ ЗА ПЕРИОД ОД 27. ДО 31. ЈУЛА 2020. ГОДИНЕ

ДА ПРИРОДНИ НАУК НЕ БУДЕ БАУК

Док смо читали причу „ Деда и репа“, један дечак је рекао како његова баба има репу и лук у пластенику. И да је у пластенику јако топло. То нам је дало идеју да причамо о стакленику, пластенику. Кад се саде биљке у пластеник? Зашто се тамо саде? Које су предности зими биљкама које су засађене у пластенику?

НЕДЕЉНА ТЕМА: ПУТУЈЕМО УЗ ПОМОЋ МАШТЕ

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње разгибавање
Деци показујемо слике пластеника и стакленика, како они изгледају. Причамо зашто биљке садимо у стакленике? Какви су услови за биљке? Чему је битна топлота у пластенику за биљке?
Покретна игра: „Шири, шири везени пешкири“ – деца су у кругу и певају. На крају песмице изговоре име детета, а потом се то дете окрене супротно. Игра траје док се сва деца не окрену супротно
Прича за спавање: “Јабука“

УТОРАК: Јутарње разгибавање
Причамо са децом : Шта је то МАШТА? Шта све може наша машта? Где све машта може да нас одведе?
Енглески језик:
Our families: 11:30 – 12:00
Прича за спавање: „Прича о незахвалном мишу“

СРЕДА: Јутарње разгибавање
Учимо песмицу: „ МАШТА“

Можемо до Рима, можемо у Беч,
не треба нам карта, летимо на реч.
Можемо са крова, можемо кроз башту,
не треба нам ауто, ми имамо МАШТУ.
Видећемо чуда, доживети свашта.
Ми имамо пасош, име му је МАШТА.

Прича за спавање: „ Медвед буцко“

ЧЕТВРТАК: Јутарње разгибавање
Путујемо уз помоћ маште – деца добијају задатак да затворе очи и отпутују уз помоћ маште. Затим да испричају где су отпутовали, кога су срели док су путовали, шта се налази тамо где су отишли?
Покретна игра: деца се добацују лоптом, хватају и бацају са једном и обе руке. Затим котрљају лопту
Енглески језик:
Our families: 11:30 – 12:00
Прича за спавање: „ Зец и вук“

ПЕТАК: Јутарње разгибавање
Утврђујемо песмицу “Машта“
Игра: децу делимо у више група, свака група добија конструкторе и задатак да направе нешто уз помоћ маште.
Затим да кажу шта су направили и чему то служи. Васпитач ће записати шта су групе рекле да су направиле. Потом ће то прочитати као причу насталу уз помоћ маште
Прича за спавање: „Кућа“