8. – 12. јун

ДА ПРИРОДНИ НАУК НЕ БУДЕ БАУК

Током претходног периода, много времена смо проводили у природи. Деца су показала велико интересовање за промене које се дешавају у природи (како расту биљке, како напредују…). Разговарали смо и о томе како да чувамо нашу природу и планету. Један дечак је причао како је за време ванредног стања посадио цвеће са мамом. И сваки дан је говорио како то цвеће расте, како се мења из дана у дан. Такође је рекао да можемо да одемо код њега кући да видимо како то цвеће изгледа. То нам је дало идеју да наредна пројектна тема буде „Да природни наук не буде баук“. Кроз ову тему ћемо обрадити процес промена које се дешавају на биљкама.

Недељна тема: „Годишња доба“

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње разгибавање

Разговарамо о пролећу и променама које се дешавају у пролеће (шта све радимо, садимо, сејемо…). Шетамо кроз парк и уочавамо промене из дана у дан. Помињемо и остала годишња доба, и њихове карактеристике

Сејемо цвеће из кесице у чашице. Чашице ћемо потом ставити на прозор како би имале довољно светлости. Сваки дан ћемо заливати и пратити напредак наших биљака (како цвеће расте, шта се мења…)

Прича за спавање: „Деда и репа“

УТОРАК: Јутарње разгибавање

енглески језик: Our families – 11,30 – 12

Причамо о карактеристикама лета, какво је време када дође лето, шта једемо, како се облачимо

Упознајемо се са рецитацијом „Годишња доба“

Лептирић слеће на мирисно цвеће,

све нам је ближе. Деца се играју, птичице певају,

све нам је ближе, пролеће нам стиже.

У пролеће, блажене среће свет

леп нам је као најлепши цвет.

У лето се шарени сунцобрани отварају,

деца се играју, а људи одмарају.

У лето расту грожђе, шљиве и мармеладе,

тад се деца цео дан радо њима сладе.

Лету, нажалост, брзо дође тужан крај

и оде без поздрава онај лепи мај.

Лето пакује своје сунчане дане,

а јесен нам у поздрав руком ма’не.

Ено је иза кућа, жута јесен стиже,

суво лишће пред кућама ниже.

Сва је срећна и ужурбана ова наша јесен рана.

А кад је лишће побрстила, зима јој је запретила.

Ушла зима, као неки силни владар, право, без питања,

у главни кадар.

Али и њој силној дође крај,

Брзо ће цвеће, брзо ће мај.

И све тако, од нашег постанка,

у круг, у круг без престанка.

Миљана Медић

Прича за спавање: “Чаробни пасуљ“

СРЕДА: Јутарње разгибавање

Причамо о карактеристикама јесени (шта се дешава са природом, како се облачимо, шта једемо…)