8. – 12. јун

“У СВЕТУ БОЈА”

Како је почело лепо време, већину времена током дана смо проводили напољу, у дворишту и у парку. Запазили смо да је све процветало и озеленело, што је деци привукло пажњу и почела су да питају за боју сунца, облака, цвећа и траве. Из тог разлога ове недеље ћемо учити и разговарати о бојама, покушаваћемо да их препознајемо на стварима и предметима у нашем окружењу.

За почетак ћемо заједно са децом бојити мрежу коцке, њене странице. Свако дете ће добити по једну страницу коцке да обоји. Након тога заједно ћемо склапати коцку а онда се играти са њом. Деца ће коцку бацати, а када она падне имаће задатак да именују боју коју виде на горњој страници коцке. Затим ће исту ту боју покушати да пронађу у соби. Ову игру можемо играти у дворишту или парку.

У двориште ћемо поставити чуњеве различитих боја. Деца ће их обарати, а затим ће имати задатак да препознају и именују боју чуња и тражити шта је још у природи исте боје.

Учимо строфу по строфу, песме “Боје”

Сунце је жуто, Златна је рибица,

трава је зелена, сребрна је машница,

а секи лепо стоји љубичасто цвеће

хаљина црвена. И шарено теле.

Наранџасте звезде Небо је плаво,

и сивкасте шкољке дуга с пуно боја,

пливају у мору а мама носи розе

светло плаве боје. хаљину до пода.

Браон је куца,

мала маца црна,