1. – 5. јуни

НА ЛИВАДИ

Са децом током свакодневне шетње уочавамо инсекте у природи. Рећи ћемо деци да обрате пажњу и да нам кажу када виде неког инсекта, како би могли да видимо шта је то.

Свакодневно учимо рецитацију (или део рецитације, у зависности од жеље деце):

На ливади

Погледај ту гужву у зеленој трави,

тамо живе, раде мали вредни мрави.

Пчелице се госте, на мирисном цвећу,

на латице росне због нектара слећу.

Пуж се негде сакрио, док не падне киша,

песмицом је птица успавала миша.

Бубамара мала своја крила шири,

са њом жмурке играју шарени лептири.

И тако ће бити, све до ноћног мира,

када им цврчак тихо успаванке свира.

Наћи ћемо фотографије сваког од ових инсеката и показивати деци како учимо рецитацију. А исте те инсекте покушати да пронађемо у парку.

Припремићемо ролне од тоалет папира. Свако дете ће имати задатак да офарба ту ролну у жуто. Заједно ћемо направити пчелу.

Свакодневно боравимо напољу и реализујемо активности на различитим полигоне које постављамо како би били занимљиви за децу.

Покретна игра: „Марљиве пчеле“ – Активност ћемо реализовати у дворишту вртића. Једно дете ће имати задатак да глуми пчелу а остала деца цвет. Дете које глуми пчелу имитираће како пчела лети, и када дође до цвета (другог детета), оно ће глумити пчелицу која сакупља нектар (сагне се и сакупља).