25. -29. мај

ПТИЦЕ

Разговарамо са децом о птичицама. Док идемо у шетњу, гледамо около да ли ћемо неку угледати, и која је то птичица. Питамо децу да ли знају где птице живе, да ли оне имају своју кућу и чиме се оне хране.

Од прућа правимо гнездо за птице у парку или дворишту вртића.

Цртамо роду од дечије шаке. Дете ће да отисне шаку у црној и белој боји, доцртаћемо кљун, ноге и очи заједно и добијемо роду.

Спремићемо балоне разних боја и величина, које доносимо у вртић и дувамо пред децом. Те балоне носимо у двориште вртића или парк. Подстичемо децу да уоче разлику у балонима, да именујемо боје заједно. Дајемо им један по један балон, и почињемо игру добацивања. У игру можемо убацити и лопте. Па ћемо да уочавамо разлику између балона и лопте. Показиваћемо деци да лопта може да се котрља лако, док би балон више скакутао него што би се котрљао. Балоне ћемо оставити у соби деци за свакодневну игру.