27. – 31. јануар

ТИХА КЊИГА МОЈЕ ГРУПЕ

(пројектне активности)

Током претходних седмица смо листали књиге које су деца донела од куће. Читали смо их пред спавање и разговарали о томе да су све књиге лепе и занимљиве на свој начин, деца су имала могућност да листају књиге својих другара и да „читају“. Одушевљено су се мењала и говорила да су то све наше књиге.

Ове седмице ћемо донети из градске библиотеке неколико књига које су примерене нашем узрасту. Читатћемо их сваки дан. Разговараћемо са децом шта је то библиотека, шта се тамо ради, како можемо да узимамо књиге, да ли их после враћамо.

Недељна тема: „Oсновне боје“

Наћи ћемо три кесе (црвену, плаву и жуту) у које ћемо ставити по 5 предмета исте боје које је боје кеса. Деци ћемо показати кесе и дати им задатак да препознају те боје. Затим ћемо све предмете помешати у једну кесу и дати деци да извлаче по један предмет који ће да разврстају у кесу којој припада. Сваки предмет који дете извуче треба да именује које је боје.

Музичко забавиште: слушање музике – среда