27. – 31. јануар

ПРОЈЕКТНА АКТИВНОСТ: НАША МАЛА ФАРМА

ПОНЕДЕЉАК: На нашу фарму уселићемо свиње и прасиће. Упознаћемо децу са овом животињом, открити где живи, чиме се храни, где воли да се купа, итд. Залепићемо животиње у њиховe кућицe.

УТОРАК: Од картонских тањирића (округлих) правимо маску прасића. Деца ће моћи да глуме и опонашају прасиће, да граде своје куће од коцки.

СРЕДА: Музичко забавиште: слушање музике

Обрада приче – Три прасета

Почећемо да причамо деци причу о три прасета која су напустила свој дом и кренула и свет да граде своје куће. На магнетну таблу ћемо стављати апликације ове бајке (дрвеће, шуму, кућице од сламе, дасака и цигле, прасиће, вука) и дочарати деци доживљаје три мала прасета. На крају ћемо разговарати, именовати бића и предмете које смо уочили, какви су били прасићи, како је требало да поступе, шта би они урадили да су на њиховом месту, итд.

ЧЕТВРТАК: Певамо и играмо уз песмицу “Kо се боји вука још”

ПЕТАК: Игра са обручевима – Деца глуме прасиће који се безбрижно играју, а када их појури вук, они беже у своју кућицу (обруч). Kада “вук” ухвати неко дете, онда то дете глуми вука.