16. – 20. децембар

ПРОЈЕКТНО ПЛАНИРАЊЕ

Тиха књига моје групе“

Деца свакодневно бирају књиге са полица које „читају“. Сада су у периоду када су им књиге занимљиве. Траже да им читамо, да разгледају илустрације, полако их повезују са причама. Свако дете ће говорити шта је у књизи коју је изабрало, кога препознају од ликова. Заједно ћемо гледати илустрације и објашњавати шта видимо. Тиме започињемо пројекат „Тиха књига моје групе“.

Сваког дана ћемо деци током активности дати слободу да бирају коју ће књигу тог дана да „читају“ и препричавају. Деци која имајумањи фонд речи помагаће остала деца и васпитачи.

Разговараћемо и о предстојећим празницима. Обнављаћемо песмицу „Први снег“.

Направићемо украсне јелке од папира које ће деца затим сама украшавати. Прстиће ће умакати у темпере и тако шарати своје јелке.

Музичко забавиште: „Звончићи, звончићи“ – среда