4. – 8. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска и млађа група: богаћење искуства деце о временским променама и променама код човека/животиња у јесен. Разговарамо о радовима на њиви и цртамо криву и праву бразду. Попуњавамо радне листове упознавајући се са појмовима криво-право.

Прича пред спавање: „Лисица и слон“

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: развој говорних способности, коришћење нових речи и израза и фраза везаних за радове у јесен. Разлажемо своје име на слова, а затим на слогове. Радна свеска из развоја говора: проналазимо иста слова.

Млађа група: у вртићу класификујемо разно воће и поврће које стиже у јесен и насликане картице распоређујемо по разним налозима: боја, укус, врста. Играмо домине са симболима поврћа.

Прича пред спавање: „Нос који носи“

енглески језик: Cloudy day – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Мали концерт – 10,30 часова

Музичко забавиште: “Јесења песма”

Предшколска и млађа група: одлазимо у шетњу до Мораве. Уочавамо промене у природи. Посматрамо реку, дрвеће, лишће. Уочавамо разлику између листопадног и зимзеленог дрвећа. Сакупљамо јесење плодове и лишће.

Прича пред спавање: „Да се мењамо?“

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска и млађа група: Решавање задатака у часопису „Крцко“ Попуњавамо радне листове

Прича пред спавање: „Краљев бели слон“

енглески језик: Cloudy day – 12 – 12,30