25. – 29. новембар

ОГРЛИЦЕ ОД МАКАРОНА

Припремићемо макароне и фломастере. Прво показујемо деци шта ћемо да радимо. Узимамо макарону, бојимо је фломастером. Деца бирају боју коју желе и самостално боје макароне. Залепићемо за сто крај конца, како би деца могла да нижу макароне и како им не би спадале на другом крају. Деца уз нашу помоћ боје, а када заврше бојење, нижу своје макароне на конац. Трудићемо се да покушају самостално да нижу макароне, све док не буде довољно за огрлицу.

Када заврше, показаћемо им како то изгледа. Направићемо огрлице, па ће свако дете моћи даје покаже своју осталој деци. Уколико видимо да им је интересантно и даље, можемо правити наруквице по истом принципу.

Свакодневно уз помоћ картица и на магнетној табли обнављамо и именујемо домаће животиње. У оквиру пројектне активности, именујемо где живе животиње и пазимо их на нашој „фарми“ коју смо направили. Разговарамо о томе шта једу разне животиње, ко их и када храни, могу ли оне саме да се хране, ко брине о њима и сл.

Обнављамо рецитацију: „Хвала“.

Музичко забавиште: „Пекарчић“ – среда