25. – 29. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање, вежбе за стопала

Предшколска и млађа група: Упознајемо се са државом Италијом, њеним положајем и изгледом. Проналазимо је на карти света и разговарамо о морима и острвима који је окружују.

Прича пред спавање: Мачак у чизмама

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање.

Предшколска и млађа група: Упознајемо се са обележијима једне државе (химна,грб, застава). Разговарамо о грбу Републике Италије и Републике Србије и њиховим заставама. Слушамо Химну Србије: „Боже правде“ и Химну Италије: „Fratelli D‛Italia“.

Ликовна активност: Предшколска група: цртамо и бојимо грб Италије и Србије;

Млађа група: делимо се у две групе и цртамо заставу Србије и заставу Италије.

Прича пред спавање: Орао и лисица

енглески језик: Where do you live? – 12 – 12,30

СРEДА: Јутарње петоминутно вежбање.

Предшколска и млађа група: Представљамо културу и уметност Италије. Упознајемо се са светски познатим сликарима: Леонардо да Винчи, Ботичели, Рафаело, Микеланђело и сл. Помоћу пројектора приказујемо њихова најпознатија дела и разговарамо о њима.

Предшколска група: Говоримо о опери. Представљамо Лучана Паваротија и слушамо његове најпознатије опере.

Прича пред спавање: Дечак и рибица

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање.

Предшколска група: упознајемо се са словом И . Именујемо речи које почињу задатим словом (Италија) и украшавамо га у свескама. Решавамо задатке у радном листу из развоја говора.

Млађа група: решавамо задатке у часопису „Крцко“ и радном листу „Ја у вртићу“ – Цртање кривих и правих линија. Бојење цртежа.

Прича пред спавање: Краљ у потрази за благом

енглески језик: Where do you live? – 12 – 12,30

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање.

Предшколска и млађа група: Упознајемо се са знаменитостима Италије, говоримо о светски познатим грађевинама: Колосеум и Торањ у Пизи, истичемо њихове карактеристике и шта је то што их чини јединственим и занимљивим.

Помоћу пројектора приказујемо кратки филм о знаменитим грађевинама Италије. Представљамо и Венецију, говоримо о Гондолама, маскама и сл.

Ликовна активност: Израда маски помоћу техике папир маше.

Прича пред павање: Крокодил Дино