18. – 22. новембар

ПРОЈЕКТНА АКТИВНОСТ: ВОЗ

Ове недеље се ближе упознајемо са превозним средствима која лете (авион, хилихоптер). Гледамо слике тих превозних средстава, разговарамо са децом како изгледају, који су им делови (крила, реп, елипсе и сл.).

Са децом ћемо савијати и правити авионе од папира. Бацаћемо их и посматрати како наши авиони лете.

У току недеље деца ће бојити различита превозна средства. Свако дете ће одабрати по жељи превозно средство које жели да обоји и именоваће га. На магнетну таблу ћемо залепити облаке, пругу, пут и реку. Деца ће имати задатак да одаберу магнет превозног средства по жељи, а васпитач ће га наводити да га закачи на одговарајуће место (небо, пут, пругу или реку).

На крају недеље са децом правимо воз. Родитељи ће имати задатак да нам донесу по једну кутију од ципела. Деца ће кутије бојити и украшавати по жељи, а потом ћемо кутије канапом везивати једну за другу и правити композицију воза. Игру ћемо наставити тако што ће деца вући возове по тепиху, стављати у вагоне играчке по жељи и сл.

Музичко забавиште: “Где је онај цветак жути” – среда