28. октобра – 1. новембра

Јесењи плодови“

Са децом почињемо разговор о јесењим плодовима. Шта то можемо да уберемо у јесен. Доносимо им воће које смо убрали у башти (јабуке, крушке, грожђе, дуње и сл.). Именујемо сваку воћку и разговарамо о њој, које је боје, каквог је укуса, да ли су је јели, итд.

Разговарамо о томе да ли она имају башту и шта тамо могу да уберу, да ли је ово воће здраво, и за шта је здраво, да ли су јабуке здраве за зубиће.

Сваком детету ћемо да спремимо по један папир на ком ћемо да нацртамо дрво. Јабуку пресечемо на пола ,исто тако и крушку. Отискујемо воће на то дрво и тако ћемо да добијемо наше дрво на ком су зрели јесењи плодови.

Учимо рецитацију:

Хвала