14. – 18. октобра

Животиње

Током игре, деца су почела да имитирају животиње, да ходају као маца, лају као куца, итд. Пратећи њихова интересовања, одлучиле смо да акценат буде на домаћим животињама.

Кренућемо од именовања домаћих животиња. Листаћемо књигу и разговарати са децом о домаћим животињама (која је то животиња, шта она ради…).

Затим, опонашаћемо те животиње (како каже куца, како каже маца, како каже прасе…).

Када будемо усвојили опонашање оглашавања животиња, онда покушати да имитирамо кретање животиња (ходамо као маца, на 4 ноге, кока хода на 2 ноге…).

Сваком детету ћемо спремити по један цртеж животиње који треба да обоје. Прво да именују коју су животињу извукли, а затим да обоје ту животињу.

Музичко забавиште – среда