3. -7. фебруар

Пројектна активност: ЗИМА

Са децом и даље разговарамо о зими. Шта се све може правити од снега (Снешко Белић, грудве…). Посматрајући илустрације у дечјим књигама и фотографије обнављамо шта смо научили о зими.

Питамо децу шта највише воле да раде када су напољу на снегу. Оно чему се свако дете радује јесте прављење снежног човечуљка. Питамо их да ли су некада правили Снешка? Како изгледа? Од чега му је нос, очи? Шта му стављамо на главу? Шта око врата?

У току недеље деци ћемо читати приче о Снешку Белићу.

Припремићемо две кутије различите величине, белу темперу, четкице. Деца ће имати задатак да обоје кутије у бело.

Са децом учимо песицу „Снешко Белић“

У животу важан делић, то је онај Снешко Белић.

Да уопште буде њега, потребно је пуно снега.

По правилу сви се праве, прво тело, потом глава.

Шака угља, доста биће за два ока и дугмиће.

За нос служи једна лепа позамашна шаргарепа.

А да све буде под конац ту је један лонац.

Када се кутије буду осушиле уз припремљен материјал (нос, дугмићи, капа…) од картона, уз обнављање песмице склапамо нашег Снешка објашњавајући деци да нам једна кутија представља тело, друга главу, нос шаргарепа итд.

Музичко забавише: слушање музике – среда