Архиве категорија: План рада „Јарац живодарац“

План рада за групу „Јарац живодарац“

• 26. – 30. августа

ПОНЕДЕЉАК: Обрада руске народне бајке “Три прасета” -луткарска представа за децу

УТОРАК: Упознавање околине: Вулкан (правимо ерупцију вулкана)

СРЕДА: Живот око храстовог дрвета (на постеру тражимо скривене инсекте и препознајемо их)

ЧЕТВРТАК: Новац (упознајемо се са јединицом новца и елементарним појмовима (цена, погађање, продаја, куповина, плаћање)

ПЕТАК: Музичка култура: Слушање музике – Моцарт (разговарамо да ли је песма брза или спора, тиха или гласна, весела или тужна, да ли се чује више гласова)

• 19. – 23. августа

ПОНЕДЕЉАК: Инсекти (упознајемо се са инсектима, њиховим изгледом, њиховим карактеристикама)

Правимо инсекте од различитог ликовног материјала (мрава, лептира, паука.)

УТОРАК: Прича у игри, игра у причи – Интерактивна прича “Мађионичар” Душица Бојовић

СРЕДА: Ликовна култура: Сликање коцкицама леда (коцкице леда стављамо у боју, пренесемо на папир и пратимо шта се дешава)

ЧЕТВРТАК: Музичко васпитање: Ритмичка обрда бројалице “Боде, боде јеж”

ПЕТАК: Јутарња гимнастика (вежбе за развој свих мишићних група)

Игре на Атлетској стази (скок удаљ, фудбал)

• 12. – 16. августа

ПОНЕДЕЉАК: Упознавање околине: Роботи и машине (упознавање деце са роботима, машинама, врстама машина, њиховим изгледом, бојом, величинама)

УТОРАК: Ликовна култура: Сликање најзанимљивијих машина, робота уз помоћ темпера и водених боја

СРЕДА: Обрада песме: “Пачја школа” – Јован Јовановић Змај

ЧЕТВРТАК: Луткарска представа: “Ћошак у слободном времену” – Зоран Станојевић (Антологија драмских текстова за децу)

ПЕТАК: Занимљива математика: Скупови (Упознајемо се са појмом скупа. Од различитих предмета који се налазе у дечијем окружењу правимо скупове).

• 5. – 9. августа

ПОНЕДЕЉАК: Упознајемо се са правилима групе и разговарамо о Другарству.

Луткарска представа „Другарство“

УТОРАК: Саобраћај (упознајемо се са друмским, воденим, ваздушним и копненим саобраћајем. Ближе познавање правила у саобраћају)

енглески језик: Match the pictures – 13 – 13,30

СРЕДА: Музичко васпитање: Обрада песме „Семафор“ уз инструменталну пратњу

ЧЕТВРТАК: Ликовно васпитање: На хамеру правимо улице нашег града

Цртамо а затим бојимо темперама наш пут од куће до вртића

ПЕТАК: Физичко васпитање: Вежбе за развој свих телесних група

• 29. јула – 2. августа

ПОНЕДЕЉАК: Обрада руске народне бајке: “Вањушка и царева кћи”

УТОРАК: Загонетке (читамо занимљиве текстове и долазимо до решења загонетке)

енглески језик: Summer songs – 13 – 13,30

СРЕДА: Ликовна култура: Водени свет (уз помоћ пластелина вајамо животиње које живе у мору, рекама, језерима)

ЧЕТВРТАК: Физичко васпитање: Полигон спретности (скачемо у даљ, пузимо, трчимо, прелазимо препреке)

енглески језик: Summer songs – 13 – 13,30

ПЕТАК: Слушање музике – Вивалди, Моцарт, Бетовен (слушамо музику познатих композитора и разговарамо о њој. Да ли је спора или брза, гласна или тиха, да ли де чује мушки или женки глас…)

• 22.-26. јули

ПОНЕДЕЉАК: Деца решавају задатке у којима треба да повежу делове тела и њихове називе

Лепе налепнице инсеката на одговарајуће место

Треба да доцртају другу половину лептира и да залепе слике годишњих доба на своје место

Прича пред спавање: ”Ко се први умио?”

УТОРАК: У јеку је лето, играмо различите говорне игре, богатимо свој речнички фонд, играмо се гласовима, речима, реченицама. Извлачимо сличице и именујемо шта се на њима налази, правимо причу на основу слика.

Прича пред спавање: ”Када се лаву замрси грива”

енглески језик: Match the pictures – 13 – 13,30

СРЕДА: Драматизација приче “Летњи разговор у шуми” у којем ће се деца упознати са догодовштинама зеца и лисице

Прича пред спавање: ”Пусти пужу рогове”

ЧЕТВРТАК: Путујемо на замишљено путовање, пакујемо се и крећемо, играмо игру маште, разговарамо, своје утиске преносимо на папир, правимо изложбу радова.

Прича пред спавање: ”Највећа кућа на свету”

ПЕТАК: Слушање музике “Карневал животиња” Камиј Сен Санс

Прича пред спавање: ”Мудра рода”

• 15. – 19. јула

ПОНЕДЕЉАК: Летња школица енглеског језика: Sentences (Letters, Their introduction) – 10,30 – 11

Обрада песме: „Жаба чита новине”

Цртамо занимљиве делове из песме

УТОРАК: Музичко васпитање: Обрада песме “Вишњичица род родила” уз инструменталну пратњу

енглески језик: Summer dictionary – 13 – 13,30

СРЕДА: Летња школица енглеског језика: Sentences (Situations on street) – 10,30 – 11

Решавамо загонетке и играмо игру меморије

Задаци у часопису Крцко

ЧЕТВРТАК: Ликовно васпитање: Сликамо мехурићима од сапунице

енглески језик: Summer dictionary – 13 – 13,30

ПЕТАК: Летња школица енглеског језика: Sentences (Situations in store, Free topics) – 10,30 – 11

Експерименти на тему “Присуство ваздуха”

• 8. – 12. јула

ПОНЕДЕЉАК: Летња школица енглеског језика: Reading (Letters, Colors) – 10,30 – 11

Обрада српске народне бајке: “Златоруни ован”

Рад у часопису Крцко

УТОРАК: Решавамо занимљиве математичке задатке (сабирамо и одузимамо до броја 10)

енглески језик: What can you do in the summer? – 13 – 13,30

СРЕДА: Летња школица енглеског језика: Reading (Animals) – 10,30 – 11

Среда: Упознавање околине: Реке, језера и станишта

Рад у часопису Крцко

ЧЕТВРТАК: Ликовна активност: Сликамо прстима (Прстима сликамо животињу по жељи деце која живи у реци или језеру).

енглески језик: What can you do in the summer? – 13 – 13,30

ПЕТАК: Летња школица енглеског језика: Reading (Learning new song, Free topics) – 10,30 – 11

Физичко васпитање: Полигон спретности на Атлетској стази (Такмичимо се и трчању на 100 метара, скачамо у даљ, надвлачимо конопац. По завршетку додељујемо медаље)

• 1. – 5. јула