Архиве категорија: План рада „Патуљкова тајна“

План рада за групу „Патуљкова тајна“

• 4. – 8. септембар

ПОНЕДЕЉАК:

Прича: „Журка у лонцу“ – доносимо поврће које се помиње у причи (купус, паприка, шаргарепа, лук и кромпир), опипавамо, миришемо, посматрамо, истичемо значај поврћа у нашој исхрани.

УТОРАК:

Правимо скупове од воћа и поврћа – класификујемо их по различитим критеријумима – воће, поврће, велико-мало, црвено-зелено, расте испод или изнад земље…

СРЕДА:

Спремамо зимницу – говоримо о зимници, перемо и сецкамо поврће и воће, пакујемо га у означене теглице, пастеризујемо.

ЧЕТВРТАК:

Осликавамо воће и поврће темпером на папиру.

ПЕТАК:

Препознај по мирису и укусу – заједно припремамо воће и поврће- перемо га, чистимо, љуштимо, сецкамо, а затим организујемо такмичарску игру у којој свако дете везаних очију траба да препозна понуђен комад воћа или поврћа.

• 28. август – 1. септембар

ПОНЕДЕЉАК:

Развој говора: Разговарамо о лету. Где смо провели лето? Обрађујемо причу о „Раку кројачу“

УТОРАК:  Ликовна активност: наносимо боју на шаке, а након тога остављамо отисак на папиру формирајући малог „Рака кројача“.

СРЕДА: Музичка активност: Обрађујемо песму „Радознала песма“ Драгана Лукића

ЧЕТВРТАК: Упознајемо живи свет мора и река

На зид качимо „реку“ и „море“ (изрезано од хамера) потом, свако извлачи по једну сличицу становника наших вода и лепи је на одговарајуће станиште на хамер папиру.

ПЕТАКМатематичка активност:  Упознајемо јединицу мере за дужину, висину. Закључујемо да све има своју висину, односно дужину. Подсећамо се „Рака кројача“ и за шта он користи метар. Такође, знамо да свако од нас има своју висину, па је меримо на нашем висинометру.

• 14. – 18. август

ПОНЕДЕЉАК: „Вртић какав желим“– разговарамо са децом о вртићу из њихове маште. Подстицаћемо децу да дају предлоге, да кажу шта би желели како би њихов боравак био што пријатнији.

УТОРАК: „Пустоловине мојих папуча“ – уз помоћ апликација причамо деци причу „Маца папучарица“. Драматизација догађаја у причи. Учимо се уредности и лепом понашању.

СРЕДА: „Високо – ниско“ – почетни математички појмови – усвајамо релацију високо-ниско. Упоређујемо коцке, меримо сопствену висину, високо беремо јабуке, ниско јагодице… Када утврдимо ова два појма, слажемо плаве коцке н ависоку полицу, а жуте на ниску.

ЧЕТВРТАК: Полигон – развијамо кординацију покрета, брзину, снагу, спретност, равнотежу, прецизност – распоређени по соби радимо вежбе обликовања. Затим стајемо у возић иза означене линије и једно по једно дете прелази задате препреке. Ходамо по нацртаној линији, провлачимо се испод ластиша, обилазимо око столице са лоптом између ногу, а затим обарамо постављене чуњеве.

ПЕТАК:                           Вртић

Вртић је створен за игру, дружење, забаву, причу.

Ту се права другарства и важна знања стичу.

У вртићу се живот упознаје и воли,

Научено у њему, помаже ти у школи.

Од амбалажног материјала правимо макету вртића.