Архиве категорија: План рада „Палчићи орашчићи“

План рада за групу „Палчићи орашчићи“

• 4. – 8. септембар

ПЕРЕМО ЛУТКИНУ ОДЕЋУ

Одрасли заједно са децом припремају посуде са водом, сапун, прашак, штипаљке и прљаву луткину одећу. Затим почиње са прањем.

Одрасли ће именовати радње, објашњавати и показивати: „Поквасићемо хаљиницу у топлој води, узећемо овај мирисни сапун и добро истрљати хаљиницу. Кад смо је добро истрљали и опрали, ставићемо је у посуду са читом водом.

Поредићемо чистуи и прљаву воду, чисту и прљаву хаљину. На крају ћемо заједно однети хаљинице и закачити их штипаљкама да се осуше.

Током недеље ћемо окупати и лутке. Све радње ћемо вербализовати и демонстрирати. Дозволићемо деци да активно учествују у одржавању хигијене наших луткица.

• 28. август – 1. септембар

УХВАТИ ПТИЧИЦУ

Направићемо птичице од папира пред децом, показаћемо им како она изгледа, како лети, како се јавља и сл. Затим ћемо птичицу ставити на руку, главу, раме, неки предмет. Игру ћемо наставити бацањем птичице која лети, а дете покушава да је ухвати. Васпитач притом може да скрива птичицу, подстичући дете да је пронађе, да је ухвати, скрива, направи гнездо за исту.

• 14. – 18. август

КОЦКА ПО КОЦКА, КОЦКИЦА

Одрасли ће позвати децу да седну на под. Донеће им кутију са коцкама различитих боја.

Након тога ће им демонстрирати како се користе коцке, ређаће их у низ, првавиће куле различитих величина.

Подстицаће децу да га опонашају, помагаће им да заврше започете „грађевине“.

Одрасли ће све што ради пратити објашњењем.

Тражиће се најдужа, највишља грађевина …

СКОЧИ ЗЕКА ХОП, ХОП, ХОП

Одрасли и деца ће се ухватити за туке и направити коло. Васпитач ће певати:

„Скочи зека хоп, хоп, хоп,

срце лупа топ, топ, топ.

Њега зове хеј, хеј, хеј

вук из шуме ха, ха, ха.

Језик плази а, а, а

појешћу те, то се зна.“

На речи: „скочи зека хоп, хоп, хоп“ сви ће скакутати, а на речи „језик плази а, а, а“  сви ће показати језик. Најзад ће сви уз помоћ васпитача имитирати вука.

Игра ће се понављати док траје интересовање деце.