Архиве категорија: план рада „9 пауница“

План рада за групу „9 пауница“

  • 16. – 20. јула

    ПОНЕДЕЉАК: Пантомима азбука, погоди реч на слово…

    енглески језик: Let’s make some ice cream – група A – 15,30 – 16

    УТОРАК: Азбука ликовно стваралаштво

    енглески језик: Let’s make some ice cream – група B – 15,30 – 16

    СРЕДА: Музичко песмица Јеж (хармоника)

    енглески језик: Let’s make some ice cream – група A – 15,30 – 16

    ЧЕТВРТАК: Математика – цело, половина, четвртина

    енглески језик: Let’s make some ice cream – група B – 15,30 – 16

    ПЕТАК: Упознавање околине – кажи наопако да испадне смешно.

     

  • 2. – 6. јули

    ПОНЕДЕЉАК:

    старији: Упознавање околине: „Како биљке производе кисеоник“, разговор о биљкама, начин живота и исхране, експеримент

    млађи: Упознавање околине: „Како настаје ветар“ – разговор о ветру, експеримент

    енглески језик група А: Our restaurant menu – 15,30 – 16

    УТОРАК:

    старији: Математички кутак: „Горе – доле“ – развијање способности уочавања положаја тела у простору   

    млађи: Математички кутак: „Пар“ – формирање појма пар

    енглески језик група Б: Our restaurant menu – 15,30 – 16

    СРЕДА:

    старији: Физичко васпитање. Вежбе са заставицама

    млађи: Физичко васпитање. Вежбе са обручем

    енглески језик група А: Our restaurant menu 15,30–16

    логопед: 15 – 15,30 

    ЧЕТВРТАК:

    старији: Развој говора: Обрада басне „Веверица и пчела“ – проширивање знања о звуцима

    млађи: Развој говора: Обрада басне „Корњача и зец“ – развијање способности слушања, пажње, концентрације

    енглески језик група Б: Our restaurant menu – 15,30 – 16

    ПЕТАК:

    старији: Музичко васпитање: Слушање музике Едвард Григ „Птичица“

    млађи: Музичко васпитање: Обрада бројалице „Пошао зека у шуму“

  • 11. – 15. јуни

    ПОНЕДЕЉАК:

    старији: Мрави из нашег дворишта – упознавање околине

    млађи: Мој кућни љубимац

    енглески језик група А: What does he/she look like? – 15,30 – 16

    УТОРАК:

    старији: Прича јабуковог дрвета – драматизација текста

    млађи: Чаробно језеро – драматизација текста

    енглески језик група Б: What does he/she look like?  – 15,30 – 16

    ликовно стваралаштво: Игре крај реке – 15,30 – 16

    СРЕДА:

    старији: Пар – непар – математички кутак

    млађи: Једнина – множина – математички кутак

    музичко забавиште: Бројалице – 9,30 – 10

    енглески језик група А: What does he/she look like?  15,30–16

    логопед: 15 – 15,30

    ЧЕТВРТАК:

    старији: Активности вежбе и координације на атлетској стази

    млађи: Активности вежбе и координације на атлетској стази

    енглески језик група Б: What does he/she look like?  – 15,30 – 16

    ПЕТАК:

    старији и млађи: Годишња доба – папир техника – ликовно васпитање

    ликовно стваралаштво: Ми волимо… – 15,30 – 16

  • 21. – 25. мај

    ПОНЕДЕЉАК:

    старији: Настанак лептира – откривамо како постаје лептир

    млађи: Без сунца се не може – услови за живот живих бића

    енглески језик група А: Music – 15,30 – 16

    УТОРАК:

    старији млађи: Мој љубимац – Градски парк – 10 часова

    Отварање изложбе ликовних радова – Галерија Народног музеја – 16 часова

    енглески језик група Б: Music – 15,30 – 16

    ликовно стваралаштво: Полиција – 15,30 – 16

    СРЕДА:

    старији: Наука уживо – ОШ Вук Караџић – 10 часова

    млађи: Вода као услов живота – значај воде за живот живих бића

    музичко забавиште: Како се шта ради – 9,30 – 10

    енглески језик група А: Music 15,30–16

    логопед: 15 – 15,30

    ЧЕТВРТАК:

    старији: Мајстори, мајстори свих заната… – двориште Народног нузеја – 10 часова – пријављени такмичари

    Турнир друштвених игара – ресторан Белви – 16 часова

    енглески језик група Б: Music – 15,30 – 16

    ПЕТАК:

    старији и млађи: Најрецитатори, најговорници… – ОШ Вук Караџић – 10 часова

    ликовно стваралаштво: ватрогасци – 15,30 – 16

    СУБОТА: Спортски дан – Атлетска стаза – 16 часова

    НЕДЕЉА: Планинарски дан: Каблар – Овчар бања

  • 14. – 18. мај

    ПОНЕДЕЉАК:

    старији: Формирање броја 4 кроз скупове

    млађи: Разиграно воће – проширивање знања о воћу

    енглески језик група А: Ice cream time – 15,30 – 16

    УТОРАК:

    старији: Дани у недељи – проширујемо знања о томе

    млађи: Вајамо воће од пластелина

    енглески језик група Б: Ice cream time – 15,30 – 16

    ликовно стваралаштво: Рођенданска торта – 15,30 – 16

    СРЕДА:

    старији: Ливада пуна цвећа – колаж техника

    млађи: Чаробна торба – Погоди по укусу, мирису…

    музичко забавиште: Коло у мају – 9,30 – 10

    енглески језик група А: Ice cream time 15,30–16

    логопед: 15 – 15,30

    ЧЕТВРТАК:

    старији: Шумске животиње – станиште, начин исхране…

    млађи: Инсекти – проширујемо знања о инсектима

    енглески језик група Б: Ice cream time – 15,30 – 16

     ПЕТАК:

    старији: „У гостима“ Д. Максимовић

    млађи: Играмо се бојама – врсте боја, мешање боја

    ликовно стваралаштво: Цветни рођендан – 15,30 – 16

  • 23. – 27. април

    ПОНЕДЕЉАК:  Ватромет- лепак, со, водене боје-ликовно стваралаштво

    Дом културе: Цврле, никад не летиш сам – 16 – 17,30 часова  

    енглески језик група А: Fireman 15,30 16

    УТОРАК: Лавиринт у соби – помоћу трака правимо лавиринт и препреке, покушај да стигнеш до циља

    Мали концерт у Градском парку: Фрула Милош Томић

    енглески језик група Б: Have you got a sister/brother? 15,30–16

    ликовно стваралаштво: Украси своје слово – 15,30 – 16                      

    СРЕДА: Музеј трубе, Гуча–упознајемо традиционалне инструменте

    Хранилица за птице-на ролну лепимо храну за птице коју ћемо окачити у дворишту вртића

    музичко забавиште: Народне песме и игре – 9,30 – 10

    енглески језик група А: Have you got a sister/brother?– 15,30–16

    логопед: 15 – 15,30

     ЧЕТВРТАК: Ходалица- кутије са разним материјалима (кукуруз, вата, песак, каменчићи) по којима ће деца ходати боса

    Мали концерт у Градском парку: Труба Марко Станојевић

    енглески језик група Б: Your room 15,30 16

    ПЕТАК: Време у природи – шетња, разгледање разних врста биљака и разговор о томе како ћемо направити хербаријум

  • 16. – 20. април

    ПОНЕДЕЉАК:  Биљке шта им је потребно да би опстале ? Од хамера правимо велики цвет на који ћемо писати услове неопходне за живот биљака

    енглески језик група А: Mail carier 15,30 16

    УТОРАК: Људски органи-плућа…помоћу сламчица, кеса, хамера правимо плућа и објашњавамо деци како она функционишу

    енглески језик група Б: Fireman – 15,30 – 16

    ликовно стваралаштво: Краљ, краљица – 15,30 – 16                    

    СРЕДА: Пут око света – Кина – учимо о обичајима, култури, народу…

    музичко забавиште: Музика и покрет – 9,30 – 10

    Позориште Бубамара у вртићу: Пас и мачкица – 10,30

    енглески језик група А: Fireman – 15,30 – 16

    логопед: 15 – 15,30

    ЧЕТВРТАК: Весели телевизор – животиње из џунгле

    енглески језик група Б: Fireman 15,30 16

    ПЕТАК: Излет у Београд

  • 26. – 30. март

    ПОНЕДЕЉАК:  Са децом око света: упознајемо се са различитим земљама и културама

    енглески језик група А: Weather forecast 15,30 16

    УТОРАК: Драматизација приче: „Црвенкапа“ – разговор о причи, о главним јунацима; игра „Вруће столице“ (Моћ маште, моћ покрета)

    енглески језик група Б: Weather forecast – 15,30 – 16

    ликовно стваралаштво: Риба од штипаљки – 15,30 – 16                      

    СРЕДА: Математички кутак: Погоди о коме се ради – препознавање геометријских облика

    музичко забавиште: народне песме уз игру (Ја посејах лубенице, Около салата, Ласте проласте… – 9,30 – 10

    енглески језик група А: Weather forecast – 15,30 – 16

    логопед: 15 – 15,30

    ЧЕТВРТАК: Ликовни кутак: „Чаробне наочаре“ – од картона се праве рамови за наочаре, деца их украшавају користећи различите технике

    енглески језик група Б: Weather forecast 15,30 16

    ПЕТАК: Музички кутак: „Смешна звучна прича“ – звучно представљање различитих предмета и бића

    ликовно стваралаштво: Са… у парку – 15,30 – 16

  • 19. – 23. март

    ПОНЕДЕЉАК: Упознавање околине: Кад порастем бићу… Позориште – упознавање различитих занимања људи који раде у позоришту, именовање…

    енглески језик група А: Spring sons 15,30 16

    УТОРАК: Драматизација приче: Црвчак и мрав“ (Моћ маште и покрета, стр.66)

    енглески језик група Б: Spring sons – 15,30 – 16

    ликовно стваралаштво: Игре у вртићу – 15,30 – 16                     

    СРЕДА: Математички кутак: Доврши започети цртеж и обој га – подстицати развој перцепције, пажње, мисаоних процеса

    музичко забавиште: активно слушање музике (Пећа и вук, карневал животиња) – 9,30 – 10

    енглески језик група А: Spring sons – 15,30 – 16

    логопед: 15 – 15,30

    ЧЕТВРТАК: Музички кутак: Обрада бројалице „Сат“

    енглески језик група Б: Spring sons 15,30 16

    ПЕТАК: Игра „Балон“ – игра почиње малим кругом који представља мали балон, деца се спорим покретима уназад крећу и тако шире балон, који постзаје све већи већи. На речи „Пушка велики балон пуца“ деца с епусте и попадају по простору за игру.

    ликовно стваралаштво: Нарциси и љубичице – 15,30 – 16

  • 12. – 16. март

    ПОНЕДЕЉАК: Упознавање околине: „Биљка дише“ – разговор о биљкама, начин исхране, дисање, размножавање, експеримент са олисталим гранама брезе

    енглески језик група А: Lets play a game 15,30 16

    УТОРАК: „Наше дрво, моје дрво“ – посматрање, откривање, разумевање неких процеса

    енглески језик група Б: Lets play a game – 15,30 – 16

    ликовно стваралаштво: Расцветана грана – 15,30 – 16                  

    СРЕДА: Ликовни кутак: Насмејано дрвеће – од колажа сечемо и правимо лишће и плодове, лепимо их на дрво

    музичко забавиште: Ритам и темпо – 9,30 – 10

    енглески језик група А: Lets play a game – 15,30 – 16

    логопед: 15 – 15,30

    ЧЕТВРТАК: Развој говора, драматизација: „Чоколадне сузе“

    енглески језик група Б: Lets play a game 15,30 16

    ПЕТАК: Математички кутак: „Девојчице и кишобрани“ – подстицање развоја сазнајних структура, упоређивање и придруживање одговарајућих величина

    ликовно стваралаштво: Бициклисти – 15,30 – 16