7. – 11. октобра – Дечија недеља

ДЕЧЈА НЕДЕЉА

ДА ПРАВО СВАКО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО“

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање

Излет у Доњу Трепчу. Посета коњичком клубу „Грива“. Посматрамо коње, разговарамо о њиховим карактеристикама и упознајемо се са техником јахања.

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање

Одлазимо у посету фирме „Carbon“ где се деца упознају са техником штампе и начинима лепљења фолија на разлиите површине. Сазнајемо шта се све штампа, где можемо видети дигиталну штампу.

Посећујемо фирму која се бави производњом различитих предмета од пластике. Посматрамо машину и алате који се користе током прављења штипаљки, посуда, корипица и др.

Прича пред спавање: „Лукави зека и лав“

енглески језик: How old are you? – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Посета градској библиотеци – Задржавамо се и на дечјем одељењу где одвајамо време за читање књига по дечјем избору

Прича пред спавање: „Мрав и скакавац“

Музичко забавиште

Јавна манифестација “Док прелазе брда и чуке, мама и тата држе се за руке” – радионице за децу и родитеље на Градском тргу у 16,30

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Излет у Сирогојно. Посећујемо Злакусу, обилазимо грнчара, пешачимо до пећине и улазимо у њу.

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Посета лекарима Хитне помоћи. Упознајемо се са њиховим занимањем и уочавамо карактеристике санитета, значајем сирене, одговорности запослених итд.

Прича пред спавање: „Два човека и медвед“