28. октобар – 1. новембар

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање

Обрада басне: „Девојчица и крчаг“ – Лав Нилолајевич Толстој Анализирамо басну, истичемо колико је важно помоћи ономе ко је у невољи. Код деце развијамо саосећајност. Постичемо их да размишљају коме би они дали последњу кап воде и којих би се, њима драгоцених, ствари одрекли да помогну неком другом.

Ликовна активност: Деци нудимо шеме крчага и исечене папире разних боја и димензија. Помоћу лепка лепимо папире на крчаг и правимо мозаик.

Предшколска група: Решавамо задатке у радном листу из математике: у, на, поред

Млађа група: Решавамо задатке у часопису „Крцко“

Прича пред спавање: „Грмљавина и Муња“

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање

Пројектно планирање – упознајемо се са уређајима који преносе звук. Уочавамо њихове карактеристике, како су изгледали некада, а како сад, шта се то кроз време променило код њих.

Прича пред спавање: „Принц и жаба“

енглески језик: Small/big, short/tall – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Физичка активност: Радимо колут у напред и колут у назад. Деца су подељена у две групе. У радној соби су постављене струњаче где уз помоћ васпитача на струњачама изводе колут у напред, а затим и колут у назад. Понаваљамо у више серија.

Прича пред спавање: „Мали принц“

Музичко забавиште

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: упознајемо се са словом Д. Именујемо речи које почињу задатим словом и украшавамо га у свескама. Решавамо задатке у радном листу из развоја говора: уочавање кратких и дугачких речи.

Млађа група: решавамо задатке у часопису „Крцко“ и радном листу „Ја у вртићу“ – цртање кривих и правих линија, бојење цртежа

Прича пред спавање: „Крокодил Дими“

енглески језик: Hands on your head – 12 – 12,30

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање