21. – 25. октобар

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање

Обележавамо Светски дан јабука – Помоћу загонетки деца откривају јабуку. Разговарамо о њеном изгледу, бојама, саставу витамина. Затим, драматизујемо причу „Јабука“ Драган Лукић, анализирамо причу и на крају се играмо игре погађања, једно дете објашњава воће које је извукло из корпе, а друга деца треба да погоде које воће је у питању.

Прича пред спавање: „Бодљикаво прасе“

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање

Пројектно планирање – упознајемо се са уређајима који преносе звук. Уочавамо њихове карактеристике, како су изгледали некада а како сад, шта се то кроз време променило код њих.

Прича пред спавање: „Златокоса“

енглески језик: Small/big, short/tall – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Физичка активност: Бацање и хватање лопте, у висину, даљину и преко препреке.

Деца ће бити слободно распоређена, а касније у паровима. Први задатак ће бити да баце лопту у даљину, прво одозго, а затим одоздо оном руком којом користимо за цртање. Други задатак, деца ће слободно бацати лопту у висину и да је ухвате са обе руке, а потом бацати у даљину. Трећи задатак ће бити да деца бацају лопту свом другу који ће бити на растојању од 1.5 м, прво левом, па десном руком, а затим у седећем положају деца ће бацати са обе руке лопту свом пару. Четврти задатак је да деца баце лопту са висине главе преко препреке која је удаљена, а налази се на висини од 0,5 м.

Прича пред спавање: „Мала жаба скаче“

Музичко забавиште

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: упознајемо се са словом Г. Именујемо речи које почињу задатим словом и украшавамо га у свескама. Решавамо задатке у радном листу из развоја говора.

Млађа група: решавамо задатке у часопису „Крцко“ и радном листу „Ја у вртићу“.

Прича пред спавање: „Ко високо лети- ниско пада“

енглески језик: Small/big, short/tall – 12 – 12,30

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Обрада песме: „Јесен“

И ове јесени слика је иста:

шума умире и не блиста.

Умире лишће, умире трава

и дрвеће иде да спава.

Умиру топли дани и ноћи,

ни жбуњу нема помоћи.

И рекао би сада свако:

умире све, то је тако.

Али у јесен рађа се киша,

ветар што дува, па се стиша,

облак љути што сунце гаси,

и муња сјајна што кишу краси.

Рађају се шивотиње многе,

неке добре, а неке строге.

Живот се ипак у јесен буди,

запамтите ово добри људи.

Прича пред спавање: „Мали паук“