21. – 25. октобар

ЈЕЖ

Једно дете из групе је у вртић донело играчку – јежа. Деци је био јако занимљив и тај дан су се активно играла са њим. Одлучили смо да децу упознамо са још неким шумским животињама (јежом, веверицом, медведом).

Деци показујемо слике животиња, именујемо их. Разговарамо о њиховом изгледу (јеж има бодље, веверица има велике зубе и жбунаст реп, медвед је велики).

Деци читамо приче о јежу. Ближе их упознајемо са јежом. Где живи? Како изгледа? Шта има по телу? Чиме се храни? Где спава?

Са децом учимо покретну игру – “Склупчао се мали јеж” – и уједно учимо песмицу која прати игру. Током игре децу подстичемо да певамо заједно:

Склупчао се мали јеж,

па лего да спава.

Боц, боц иглицама,

не дирај га ручицама.

Боде, боде јеж,

биће суза беж!

Деци ћемо да понудити да обоје слике шумских животиња (јеж, веверица, медвед). Дете ће изабрати животињу по жељи, именоваће је, а потом бојити.

Музичко забавиште – среда