14. – 18. октобра

ПОНЕДЕЉАК: Јутарње петоминутно вежбање

Одлазимо у парк. Скупљамо јесење лишће и вршимо серијацију по величини, облику и боји. Покушавамо да придружимо пронађен лист одговарајућем дрвету.

Прила пред спавање: „Једнорози чарају“

УТОРАК: Јутарње петоминутно вежбање

Пројектно планирање – на иницијативу дечака из групе упознајемо се са звучницима и начинима настанка звука. Покушавамо да произвеедо звуке својим телом, а затим различитим предметима.

Прича пред спавање: „Лептирица балерина“

енглески језик: My pet – 12 – 12,30

СРЕДА: Јутарње петоминутно вежбање

Одлазак на концерт плесног клуба „Луна“. Након концерта анализирамо утиске и разговарамо о плесу као игри. Подсећамо се плеса „Ча, ча, ча“

Прича пред спавање: „Мала жаба скаче“

Музичко забавиште

ЧЕТВРТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Разговор о воћу и поврћу које нам стиже у јесен. Поред основних карактеристика упознајемо се и са начинима како да га сачувамо током зиме (туршија, компот, џем и сл.). Од донетог поврћа правимо туршију и компот од воћа. Упознајемо се са процесом кисељења поврћа и пастеризацијом воћа.

Прича пред спавање: „Ко високо лети – ниско пада“

енглески језик: My pet – 12 – 12,30

ПЕТАК: Јутарње петоминутно вежбање

Предшколска група: упознајемо се са слобом В. Именујемо речи које почињу задатим словом и украшавамо га у свескама. Решавамо задатке у радном листу из развоја говора.

Млађа група: решавамо задатке у часопису „Крцко“ и радном листу „Ја у вртићу“.

Прича пред спавање: „Ово прасе“