16. – 20. септембра

СПРЕМАМО ЗИМНИЦУ

Васпитачи пред јесен разговарају са децом о томе које воће и поврће воле да једу, говоре о њиховим бојама и облицима, о богатом роду воћа и поврћа који нам природа тада нуди. Питају децу да ли маме и баке спремају воће и поврће и стављају ли га у тегле за зиму. Са децом разгледамо слике воћа и поврћа и подстичемо их да га препознају и именују.

Потом децу позивамо за сто, нудимо им одштампане слике поврћа и усмеравамо их да их обоје задатом бојом. Када обојимо сличице, сваком детету дајемо по једну исечену теглу од папира уз налог да спреми своју зимницу (подстичемо и помажемо деци да сличице поврћа залепе на своју теглу).

Кроз ову активност богатимо дечија знања о воћу и поврћу, о јесени, развијамо дечији говор и богатимо речник. Поред тога подстичемо и развој дечије маште и креативности.