16. – 20. септембра

ПОНЕДЕЉАК: Погоди шта недостаје: на столу се налази више предмета, васпитач сакрива један преднет док деца имају задатак да погоде који то предмет недостаје. Ова игра се може играти у паровима, тако да се деци понуди мање предмета које ће сакривати.

Прича пред спавање: ”Тата пише писмо”

УТОРАК: енглески језик: Let’s talk about food – 8,30 – 9

Разливени цртеж, помоћу туша, сламчица и боје правимо различите цртеже тако што боју наносимо на папир, а потом дувамо боју помоћу сламчица и на тај начин добијамо необичне шаре.

Прича пред спавање: ”Како смо гледали телевизију”

СРЕДА: На великом хамеру исцртане су различите линије. Свако дете испред себе има различите ситне предмете (дугмиће, перлице, папириће, зрна, ситне лего коцке…), помоћу тих ситних предмета је потребно попунити исцртане линије на хамеру.

Прича пред спавање: ”Нема никога код куће”

ЧЕТВРТАК: енглески језик: Let’s talk about food – 8,30 – 9

Тражимо стопалима: на поду радне собе налазе се зрна кукуруа и пасуља. Деца изувају своју обућу и покушавају помоћу својих прстића на стопалима да сакупе што више зрна. Међусобно упоређујемо колико је ко сакупио зрна.

Прича пред спавање: ”Ронити или изронити”

ПЕТАК: Спортски дан – такмичарске игре у дворишту вртића, чучни, мрдни, скочи, провуци се

Прича пред спавање: ”Спасилац”