26. – 30. августа

СЛИКАЊЕ АУТОМОБИЛИМА

Циљеви ове активности су: подстицање развоја крупне моторике, подстицање емпатије и толеранције међу вршњацима, заједничко обављање активности и стварање топле атмосфере у групи.

Понудићемо деци аутомобилчиће и позвати их да возе по тепиху. Када опадне интересовање за то, предложићемо деци да возе аутомобилчиће по папиру. Размутићемо боје на пластичним тацнама, поставити хамер на сто и распоредити децу поред папира тако да имају довољно простора за рад. Рећи ћемо им да умоче точкове у боју, а да их потом котрљају по папиру. Објаснићемо деци да могу да се шетају око стола док возе аутомобилчиће, да треба да пазе да се не сударе са аутићем другог детета и да могу да трубе сиреном да не би дошло до удара. Точкови аутомобила остављају интересантне трагове. Деца тако могу иако су мала да створе право мало ,,уметничко дело и то их веома радује. Успех у активностима гради самопоуздање код деце. Свест о соственим могућностима, о моћи коју поседујемо, буди жељу за даљим стварањем, што повратно јача позитивну слику о себи и веома је значајно за децу овог узраста. Добро је користити сваку прилику да дете види и доживи продукте свог ангажовања. У овом случају, покетима руку и уз помоћ мало маште ствара веома лепу слику. Деца ће бити веома задовољна својим радом.