19. – 23. августа

УМИЈМО ЛУТКЕ

Циљ игре је развијање појмова један-ниједан, мало- много; развијање способности уочавања квантитативних односа; развијање хигијенских навика.

Васпитач доноси игтачке у једној корпи или украшеној картонској кутији и пита децу шта су радила јутрос када су устали. Деца набрајају да су се умила, опрала зубе, обукла и сл. Васпитач каже да ове лутке нису то урадиле а затим свака девојчица нека узме по једну лутку, сваки дечак по једног меду, говоре колико су узели играчака (једну), а колико је остало играчака у корпи (много, а при крају мало и на крају ниједна). Деца затим добијају задатак да умију своје лутке (меде, зеке), одлазе у кпатило, враћају се и запажају да су све играчке чисте. Васпитач опет пита колико играчака има у корпи, а деца закључују да у корпи нема ниједна играчка. Једно по једно дете врћа играчку у корпу. Када прво дете врати играчку, мора да нагласи да је у корпи само једна играчка. Деца нешто касније треба да запазе да их је у корпи мало, а када сва деца врате играчке да је у корпи много играчака. Васпитач мотивише децу на разговор о томе чега има мало, чега много, чега један, чега ниједан у соби или ван ње.