8. – 12. јула

ПОНЕДЕЉАК: Јутарња гимнастика

Ми правимо позориште“ – Уз помоћ лутака правимо позориште, деца добијају улоге

Прича пред спавање: На морском дну“

УТОРАК: јутарње петоминутно вежбање

Обрада песме: „Комшије“ (часопис Крцко), усвајамо песмицу уз употребу музичких инструмената: звечке, штапићи, даире

Прича пред спавање: “Баш такав какав си”

Енглески језик: What can you do in the summer? – 12 – 12,30

СРЕДА: јутарње петоминутно вежбање

Решавање задатака у радном листу „Мала школа“ и часопису „Крцко“

Почетни математички појмови: „Играмо се бројевима“ – Припремили смо 20 картица. На 10 картица су слике из окружења деце, а на других 10 су бројне слике са кружићима од 1 до 10. Васпитач деци подели картице са сликама, а задржи картице са кружићима (бројне слике). Извлачи картицу са бројном сликом и ставља је на сто, деца пребројавају кружиће на картици и предмете на својим картицама и стављају их на сто. испод задатих.

Прича пред спавање: “Љубазни кран”

ЧЕТВРТАК: јутарње петоминутно вежбање

Игра: Запамћено… нацртано… написано – Васпитач ставља десет до петнаест мањих предмета на послужавник. Деца посматрају предмете три минута, а затим их одрасли прекрива тканином. Потом подели деци папире и оловке и она цртају предмете које су запамтила. На крају активности свако дете пребројава колико је предмета нацртало и описује те предмете.

Прича пред спавање: “Ебони”

Енглески језик: What can you do in the summer? – 12 – 12,30

ПЕТАК: јутарње петоминутно вежбање

Одлазимо до продавнице кућних љубимаца и купујемо рибице за акваријум који смо добили на поклон