29. јула – 2. августа

ПОНЕДЕЉАК: јутарње петоминутно вежбање

Летња школица енглеског језика: Culture (Their country, Food) – 9,30 – 10

Активност реализујемо у дворишту вртића. Са сваког стабла у дворишту узимамо по један лист и постављамо на земљу. На сваки лист стављамо насумично одређен број каменчића, тако да их има стављених од једног до десет комада. Децу делимо у групе и свака група има задатак да постављеном листу придружи онај број истих листова колико има на њему камења. Побеник је група која тачније и брже реши задатак.

Прича пред спавање: „Лисица и тигар“

УТОРАК: јутарње петоминутно вежбање помоћу реквизита (обручеви, лопте)

Постављамо вијачу која представља стартну линију. Деца добијају слику са ликом животиње (жабе, зеке и кенгура), на знак васпитача суножним одразом деца скачу до циља одређен број пута који зада васпитач, имитирајући дату животињу. Разговарамо са децом ко је најбрже стигао, после колико скокова, зашто неким животињама треба већи број скокова од других и сл.

Енглески језик: Summer songs – 12 – 12,30

Прича пред спавање: „Паче које је хтело да упеца месец“

СРЕДА: јутарње петоминутно вежбање

Летња школица енглеског језика: Culture (Music and dance) – 9,30 – 10

Обнављамо делове главе. Опажамо облик очију, уста, носа. Децу делимо у парове и описујемо исто на свом другу или другарици. Делимо провидне фолије и фломастер сваком детету. Задатак је да прислоне наизменично фолију на лице и оцртају делове главе свог друга.

Прича пред спавање: „Кристална и мудра кокошка“

ЧЕТВРТАК: јутарње петоминутно вежбање

Пуштамо деци одређене звукове из околине (жубор воде, грмљавину, падање кише, сирена, откуцај срца) и препознајемо их.

Слушамо песму „У шуми“ Драгана Лаковића и дечији хор Колибри. У композицији имамо мелодију и текст. Запажамо разлику између звука и тона. Говоримо о дужини тонова. Која је разлика између ова два тона (један је краћи, један дужи)

Након тога пуштамо солисту, а деца имају задатак да препознају да пева један глас где наглашавамо да се он зове солиста.

Енглески језик: Summer songs – 12 – 12,30

Прича пред спавање: „Цврчак и мрав“

ПЕТАК: јутарње петоминутно вежбање

Летња школица енглеског језика: Culture (Country legends, Learning new song) – 9,30 – 10